Насоси гідропідсилювача страждають при невмілому дріфті. Тривала фіксація керма в крайніх положеннях укупі з різким збільшенням оборотів двигуна створює підвищений тиск у вузлі. Витратний клапан чисто механічно не завжди встигає його скинути. В результаті настає локальний перегрів і згубний знос робочих поверхонь насосу.

Більшість виробників не регламентує інтервал заміни робочої рідини гідропідсилювача – вона залита на весь термін служби. Виявилося, це не маркетинговий хід, який має на меті знизити вартість обслуговування автомобіля, а свого роду захист від некваліфікованого втручання. В гідравлічну систему при зливі рідини неминуче потрапляє повітря, через якого при заповненні і прокачування системи виникає турбулентність потоку – нештатна і дуже небезпечна для системи навантаження. Найкраще це видно по розширювального бачка. Рідина упереміш з бульбашками повітря немов «кипить» – і намагається втекти з резервуара. В результаті виникає масляне голодування насоса. До того ж турбулентний потік збирає весь бруд зі стінок магістралей і з прихованих технологічних порожнин і несе цю суспензію в рейку, наражаючи на небезпеку її елементи. «Торнадо» утворюється у розширювальному бачку , зриваючи бруд з сітчастого фільтра, вбудованого в резервуар, а та потрапляє в насос і помітно скорочує його ресурс. На жаль, брудозахисна сітка наявна тільки з боку зворотного току рідини, а контур подачі ніяк не захищений.

Існують рекомендації і технології виробників для мінімізації попадання повітря в систему і забезпечення його якнайшвидшого виведення при заповненні системи рідиною. Наприклад, на деяких моделях Ford в розширювальний бачок встановлюють додаткову сітку. Вона обмежує потік рідини, знижуючи турбулентність, і більш ефективно виводить повітря.

Потемніння рідини не означає, що вона втратила корисні властивості і треба терміново її змінювати. Слід дотримуватися рекомендацій виробників. Зайве втручання в систему може принести більше шкоди, ніж користі.

Принципова відмінність між рідинами для гідравлічних підсилювачів тільки одне: використана мінеральна основа або синтетична. Дотримуйтесь вимога виробника щодо основи, а на бренди та інші особливості можна не звертати уваги. Не забувайте, що, наприклад, використання синтетики в системі, заточеною під мінералку, швидко вб’є всі гумові елементи.

При виборі сервісу рекомендуємо орієнтуватися на відгуки та надану гарантію. У кваліфікованих майстерень вона становить не менше року. Крім того, на пристойних СТО не заперечують проти присутності клієнта при перевірці і складанні механізму.

У відновленні насоса немає нічого надприродного або кримінального. Кваліфікована робота – запорука тривалої і надійної роботи вузла.